SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Durmadan içine hava dolan bir balon üzerindeki bir nokta balon büyüdükçe gözden kaybolur.

İnternet durmak bilmeyen her an büyüyen durağanlığı kabul etmeyen bir dünya ve internet siteleri ise bu sürekli büyüyen balon misali internet dünyasının içindeki birer noktadır. Bu noktaya yeni noktalar eklemedikçe gözden kaybolmamak mümkün değildir. SEO dediğimiz şey bu noktayı büyütmek, renklendirmek, sayısını artırmak ve görünür kalmasını sağlamak için yapılan her şey demek. Birazda wiki tarzı bir yaklaşımla SEO’yu tanımlarsak;

Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma olarak her web sitesi sahibinin kafasını meşgul eden bir kısaltmadır SEOSEO ile yatıp SEO ile kalkıyoruz.

Her şey ilk sıra ilk sayfa için. Önde çıkmak birinci olmak tek hedefimiz. Yadırganacak bir durum da değil elbette bu durum, gayet normal. Biz Puzzle Web olarak kendi sitemiz için de tamamen duygusal olarak aynı hedef peşinde sürekli çalışmaya devam ediyoruz. Durmak yok zira bu bitmeyen bir yarış, durduğunuzda gerilemeye başlıyorsunuz demektir. Bir SEO projesi ancak sürekli olduğunda başarılı olabilir.