Deneme

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

teknoloji tasarım projeleri

TEKNOLOJİ TASARIM PROJELERİ

TEKNOLOJİ TASARIM PROJELERİ  NEDİR?

Uygulamalı ders olarak okullarımızda geçen teknoloji tasarım dersi içerisinde belirli malzemeler ile ürünler yapılan projelere teknoloji tasarım projeleri denir. Bu derslerde genellikle küçük sınıflar için anahtar+pil+lamba ile bir devre oluşturulması istenmektedir. Kağıt katlama sanatı veya kartonlardan belirli objeler yapılabileceği el işlerini geliştirmek amaçlı çalışmalarda yapılmaktadır.Daha büyük sınıflar ise daha geniş kapsamlı envanter ile projelerini oluştura bileceği veya geliştire bileceği en eğlenceli derslerden birisidir.Bu projeler çocuklarımızın ön görüsünü artırarak hayal güçlerinin yaratmış olduğu ürünleri nasıl fiziki dünyaya çevirebileceklerini öğrendikleri derstir.Teknoloji tasarım projeleri çok yaratıcı işlerde çıkabilir bu işler ile yarışmalar kazanabilirler veya yeni icatlarının sergilerini yapabilirler. 

 

teknoloji tasarım projleri

Meyve suyu kutularını değerlendirme.Kutulardan arabalar veya birçok hayal gücünüzün yettiğince ürünler çıkarta bilirsiniz.Bu tarz ürünlerden birçok geri dönüşüm yaparak.Eğlenceli ve bir o kadarda sizler için eğitici bir deneyim kazanmanızı sağlayabilir.


Kutulara dondurma çubuklarını takarak kendinize bir köprü yapmak ister imisiniz. O zaman bu teknoloji tasarım projesi tam sizlik hem dekor olarak kullana bilirsiniz hemde oyunlarınızın arasında en güzel yere koyabilirsiniz. Sizler için vazgeçilmez olacağından emin olabilirsiniz.


teknoloji tasarım projeleri

Kartondan yol projesi. Mukavva kartonu ile mini yollar yapabilirsiniz. Mukavva kartonunu bu şekilde kullanmak sizi biraz yoracaktır. Ama basit bir şekilde yollar evler arabalar yaparak kendi şehrinizi oluşturup arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmenize olanak sağlaya bilir.


teknoloji tasarım projeleri
teknoloji tasarım projeleri

Köprü yapımı.Bir mimar gibi olmasa bile git gide köprü yapımında kendinizi geliştirdiğinizi göreceksiniz.Bu gelişim güzel yönlü olacaktır daha esnek ve güzel köprü tasarımlarını sizlerde yapabilirsiniz.Köprüler hayatımız bir çok alanında yer almaktadır çocukluktan bu şekilde köprülerin nasıl yapıldığını görür ve öğrenirseniz ileride çok işinize yaraya bilir.Köprü yapımı teknoloji tasarım projesi olarak bizlerin hayatında yerini alabilir ama ilerde daha büyük projelerde prototip yapımlarında kullanabilirsiniz.Bu prototiplerde kendinizi geliştirirseniz birçok mimari alanda ihtiyaç duyulan ürünlerin fiziki hayata dönüşümü sizin elinizden olabilir.


teknoloji tasarım projeleri

 

Pet şişe değerlendirme. Pet şişe ile neler yapılabilir diye düşüne bilir siniz. Pet şişe ile günümüz de 3d yazıcıların çıkışından sonra daha fazla ürünler yapmanız mümkün. Pet şişeler geri dönüşüm projelerinde kullanılabilir. Bir araba yapabilir. İçerisine küçük bir elektrik devresi koyarak bir lamba yakıp gece lambası yapabilir. Veya basit bir motor ile kendinize bir uzaktan kumandalı araba yapabilirsiniz. Pet şişelerden cüzdan yapılan bu teknoloji tasarım projeleri hepimizi mest etmiş durumda olsa dahi hayal gücümüzün yapabileceklerini bizler bile bilemiyoruz.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu girdi Genel’ te gönderildi. kalıcı linki yer imlerine ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir